3 przykłady atrakcyjnych połączeń w technologiach sprzedaży

Kasoterminal iPOS duet

Rozwój branży fiskalnej najlepiej widać po coraz to nowszych urządzeniach rejestrujących, pojawiających się na rynku. Ale oblicza tego rozwoju mogą być rozmaite. W jednym przypadku okaże się to wyraźny wzrost konkretnych parametrów. W drugim będą to innowacje w zakresie istniejących już rozwiązań. Jeszcze w innym kluczową rolę odegrają ciekawe, niespotykane wcześniej integracje różnych technologii. I oto właśnie trzy przykłady ostatniej z wymienionych sytuacji.

Terminal fiskalny – rozwiązanie, które musiało nadejść

Omówienie tego rozwiązania warto zacząć wcześniej, u podstaw dotyczących kluczowych różnic pomiędzy kasami a drukarkami fiskalnymi. Te drugie, w przypadku konkretnych parametrów (jak np. liczba PLU) oferują zdecydowanie wyższe wyniki. Niemniej, posiadają pewne „ograniczenie”. W przeciwieństwie do kas, nie są samowystarczalne – do prawidłowego funkcjonowania potrzebują współpracy z laptopem, komputerem bądź terminalem komputerowym. Tego typu połączenie może się okazać w przypadku pewnych działalności mało wygodne, dlatego należało przypuszczać, że producenci technologii sprzedaży coś na to poradzą. I tak też się stało. Firma Posnet stworzyła pierwszy terminal fiskalny Thermal HD. Choć nie jest on już zupełną nowością, wciąż figuruje wśród interesujących rozwiązań dla biznesu. Mowa o technologii, która w swej konstrukcji łączy wydajną drukarkę fiskalną z linii Thermal oraz solidny komputer marki Intel. Pomijając wiele korzystnych opcji, wynikających np. z możliwości urządzenia rejestrującego czy opcji wyboru parametrów użytkowych jednostki centralnej – to po prostu niezwykle wygodny model. Terminal fiskalny od Posnet zajmuje zdecydowanie mniej miejsca i zapewnia większy komfort pracy (za sprawą jednego zasilacza, bez zbyt wielu poskręcanych kabli). Dzięki temu nawet punkty handlowe o dość ograniczonej przestrzeni mogą w wygodny sposób korzystać z zaawansowanych rozwiązań biznesowych.

Novitus Next – kasa fiskalna… z tabletem!

Osobom śledzącym rozwój branży fiskalnej mogło się czasem wydawać, że w kwestii integracji technologii sprzedaży czy też „przedefiniowania” urządzeń rejestrujących zrobiono już wszystko. I nierzadko dochodziło do sporych zaskoczeń – np. wtedy, gdy światło dzienne ujrzał model Novitus Next. Oto nowoczesna kasa fiskalna, w pełni zintegrowana z tabletem. To był zdecydowany krok na przód, zapewniający moc atrakcyjnych rozwiązań, wynikających z takiego połączenia. Użytkownik modelu Next może obsługiwać urządzenie przy użyciu tradycyjnej klawiatury oraz wygodnego, intuicyjnego panelu dotykowego, dającego szerokie możliwości konfiguracji interfejsu. Jednocześnie, zyskuje dostęp do takich opcji, jak przeglądanie galerii grafik, internetu czy poczty elektronicznej, a także korzystanie z kalkulatora, kalendarza oraz wielu skutecznych aplikacji sprzedażowych. Należy dodać też, że kasa od firmy Novitus pozwala na zaprogramowanie dowolnej liczby pozycji towarowych, działa w oparciu o system Android i umożliwia m.in. przechowywanie elektronicznej kopii paragonów w chmurze (za sprawą rozwiązania NoviCloud).

iPOS duet – technologia idąca z duchem czasów

Kolejna, interesująca „fiskalna integracja” to zupełne nowum. Chodzi o innowacyjny kasoterminal iPOS duet. Czym on tak naprawdę jest? To w rzeczywistości połączenie kilku praktycznych ogniw: urządzenia fiskalnego, terminala akceptującego płatności elektroniczne, ekranu dotykowego oraz programu umożliwiającego sprawne wykonywanie zadań biznesowych. Poza licznymi funkcjami – dotyczącymi m.in. kontroli stanów magazynowych, zarządzania ofertami produktów i usług, śledzenia wyników sprzedaży czy obsługi kart płatniczych – iPOS duet zapewnia koncentrację ważnych elementów systemu sprzedaży w ramach kompaktowej, wygodnej w użyciu konstrukcji. Z pewnością jest to rozwiązanie idące z duchem czasów: na miarę dzisiejszych potrzeb biznesowych oraz popularyzowanych możliwości, jak np. transakcje bezgotówkowe.

1 thought on “3 przykłady atrakcyjnych połączeń w technologiach sprzedaży

  1. Wszystkie rozwiązania technologiczne opisane w tekście fajnie się prezentują ale jednak moim faworytem bezsprzecznie jest Next 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Udowodnij, że jesteś człowiekiem: *