Dla kogo są mobilne drukarki fiskalne?

Dla kogo mobilna drukarka fiskalna

W przypadku urządzeń elektronicznych, pojęcie „mobilne” kojarzy nam się przede wszystkim z niewielkimi technologiami, które zapewniają wygodę pracy. Można je przede wszystkim bez problemu przenosić z miejsca na miejsce. Okazuje się, że współcześnie podobne rozwiązania oferują także wybrane drukarki fiskalne dla firm. Przenośne urządzenie tego typu wyróżniają się jednak zarówno kompaktowymi gabarytami, jak i wysokimi parametrami oraz rozbudowaną funkcjonalnością. To z kolei wpływa na szerokie zastosowanie tych technologii sprzedaży.

Jakość wykonania urządzeń przenośnych

Zacznijmy od kwestii podstawowej, czyli od tego, jakie są najważniejsze cechy fizyczne mobilnych drukarek rejestrujących. Urządzenia te mogą się oczywiście pochwalić niewielkimi gabarytami i małą wagą. Dzięki temu nie ma problemów z ich transportowaniem w miejsca, w których będą służyły do prowadzenia ewidencji i obsługiwania klientów indywidualnych. Warto także podkreślić, że drukarki fiskalne, zaliczane powszechnie do grona przenośnych rozwiązań dla handlu i usług, wyróżniają się często bardzo solidnym wykonaniem. Można więc zaryzykować stwierdzenie, iż omawiane tu technologie dobrze znoszą trudy eksploatacji w wymagających warunkach.

Nikogo chyba nie zdziwi to, że drukarki mobilne często znajdują zastosowanie w handlu obwoźnym czy bazarowym. Jednakże, współcześnie po takie urządzenia sięgają też właściciele placówek stacjonarnych. Odpowiadając więc na pytanie „dla kogo są te modele?”, można by nawet napisać, że dla wszystkich 😉 To po prostu wyjątkowo wszechstronne i uniwersalne technologie, które gabarytami przypominają najmniejsze kasy fiskalne. Ich funkcjonalność jest jednak w pełni zgodna z tym, czego oczekuje się od drukarki rejestrującej. I to takiej naprawdę wydajnej.

Mała drukarka rejestrujące z bardzo dobrymi parametrami

Czy mobilna drukarka fiskalna może posiadać różnorodne interfejsy i protokoły komunikacyjne, zapewniać obsługę ogromnej bazy PLU oraz zapewniać wystawianie różnych dokumentów – zarówno paragonów, jak i faktur VAT? Oczywiście, że może… Takie urządzenie znajduje się nawet na zdjęciu do tego wpisu. Elzab D10 już w standardzie posiada 3 protokoły komunikacyjne, 2 porty USB oraz złącze zasilania, które można wykorzystać do podłączenia szuflady kasowej. Ponadto, wspomnianą drukarkę da się rozbudować o moduł służący do bezprzewodowej wymiany danych z innymi elementami systemu sprzedaży: Bluetooth albo Wi-Fi. A na tym nie koniec…

Model D10 oferuje przedsiębiorcy obsługę maksymalnie 300 000 pozycji towarowych. To nawet więcej, niż niektóre stacjonarne drukarki rejestrujące. Przy użyciu tego urządzenia można też wystawiać wiele dokumentów niefiskalnych czy faktury VAT. I co najważniejsze, Elzab D10 została wyposażona w obszerny, kolorowy panel dotykowy, moduł elektronicznej kopii paragonów oraz obudowę wytrzymałą na uszkodzenia mechaniczne. Innymi słowy, ta drukarka posiada wszystko, co jest niezbędne do skutecznego i komfortowego prowadzenia ewidencji. Zarówno w handlu mobilnym, jak i stacjonarnym.

1 thought on “Dla kogo są mobilne drukarki fiskalne?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Udowodnij, że jesteś człowiekiem: *