Drukarki fiskalne Posnet – dlaczego zdobywają serca przedsiębiorców?

Pojemna baza towarowa, szybki wydruk, obsługa różnego rodzaju dokumentów – to tylko niektóre z cech, jakimi odznaczają się drukarki fiskalne. Co więcej, urządzenia te nie muszą być ani stacjonarne, ani obszerne, ani też trudne w zastosowaniu na niedużych stanowiskach pracy. Modele marki Posnet pokazują, że technologie sprzedaży potrafią oferować wiele atrakcyjnych możliwości, a także i niebanalnych rozwiązań.

Ze względu na ich wysokie parametry, funkcjonalność i wydajność, drukarki fiskalne są spotykane zarówno w mniejszych i średnich punktach handlowych o ograniczonym asortymencie, jak i w rozbudowanych firmach, dysponujących bogatym asortymentem i zmagających się z dużym natężeniem ruchu. O zaawansowaniu technologicznym tych urządzeń mogą coś powiedzieć modele firmy Posnet, które cieszą się popularnością i zaufaniem wśród polskich przedsiębiorców. Dlaczego? Przyjrzyjmy się bliżej 3 wybranym przykładom.

Posnet Temo HS EJ

Drukarka fiskalna Posnet Temo HS EJ

Na początek – model, którego cecha szczególna od razu rzuca się w oczy. Konkretyzując, to obecnie najmniejsza drukarka fiskalna, dostępna na polskim rynku. W praktyce oznacza to poręczną konstrukcję o wymiarach 86 x 128 x 46 mm i ważącą zaledwie 0,38 kg. Dzięki temu urządzenie mieści się nawet w kieszeni kurtki, nie mówiąc już o damskiej torebce, plecaku czy samochodowym schowku. Ale atrakcyjność modelu Temo HS EJ nie ogranicza się tylko do małych gabarytów, eleganckiego designu i solidnej budowy. Drukarka obsługuje bazę towarową rzędu 100 000 PLU, zapisuje kopię paragonów w formie elektronicznej, a jej wydajny akumulator zapewnia wydruk nawet 50 000 linii dokumentu bez konieczności zasilania zewnętrznego. Warto też wspomnieć, że Temo HS EJ pozwala na bezprzewodowe połączenie z komputerem za pomocą wbudowanego modułu Bluetooth.

Posnet Thermal XL

Drukarka fiskalna Posnet Thermal XL

Budowa urządzenia fiskalnego pozostaje ciekawą kwestią również w przypadku modelu Thermal XL – i nie tylko za sprawą trwałej, niedużej oraz łatwo ustawnej sylwetki, która sprawdza się nawet na stanowisku pracy o ograniczonej przestrzeni. Drukarka posiada obszerny, podświetlany ekran, który – w zależności też od wybranej technologii: OLED lub LCD – potrafi występować nawet w 5 wariantach konstrukcyjnych: jako wyświetlacz zintegrowany z obudową urządzenia, podwieszany, kompaktowy, wolnostojący albo wolnostojący przedłużony. Rozwiązania te pozwalają w każdym punkcie handlowym uzyskać maksimum komfortu przebiegu sprzedaży – zarówno dla przedsiębiorcy, jak i dla jego klientów. To jednak nie wszystko, co może zaoferować Thermal XL. Model marki Posnet obsługuje bazę towarową rzędu 250 000 PLU, przechowuje kopie paragonów w formie cyfrowej i zapewnia niezwykle szybki wydruk: 47 linii na sekundę. Trzeba również dodać, stwarza możliwość umieszczania na różnego typu dokumentach dowolne, czarno-białe grafiki oraz kody 2D.

Posnet Thermal HD

Drukarka fiskalna Posnet Thermal HD

Podobnie, jak poprzedni model z rodziny Thermal, ten także odznacza się bardzo szybkim wydrukiem (47 linii na sekundę), zapisuje elektroniczną kopię paragonów i jest w stanie obsłużyć 250 000 pozycji towarowych, zdefiniowanych wcześniej w programie sprzedażowym. Thermal HD oferuje już tylko 2 warianty wyświetlacza: wbudowany lub wolnostojący. Tymczasem, drukarkę tę wyróżniają szersze możliwości w zakresie komunikacji z urządzeniami peryferyjnymi: komputerem i terminalem komputerowym, a zatem i innymi elementami systemu sprzedaży. Oprócz standardowych portów typu USB i RS-232, w modelu Thermal HD zastosowano też interfejs Ethernet, pozwalający na podłączenie drukarki do sieci komputerowej i tym samym – uzyskanie najszybszego i najstabilniejszego rodzaju połączenia. Ponadto, urządzenie obsługuje nie tylko paragony fiskalne, ale i faktury VAT oraz wiele typów wydruków niefiskalnych, na których mogą się znaleźć kody 2D i skonfigurowane grafiki.

2 thoughts on “Drukarki fiskalne Posnet – dlaczego zdobywają serca przedsiębiorców?

  1. ja jestem wiernym fanem temo hs ej, nie sądzilem że urządzenie fiskalne może być tak małe, serio :D:D:D

  2. właśnie bardzo często widuję Thermale, nawet w sklepach typu delikatesy, czyli duży wybór produktów, ale natężenie ruchu nie jakieś nadzwyczajne no i nieduży punkt handlowy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Udowodnij, że jesteś człowiekiem: *