Elzab K10 – kultowa kasa fiskalna w nowej odsłonie

Elzab K10 to od kilku lat absolutny hit na rynku technologii sprzedaży. Kasa fiskalna, która również przeszła do historii jako pierwsze urządzenie tego typu z panelem dotykowym. Niemniej, rozwiązania dla firm muszą się dziś zmieniać tak samo szybko, jak ewoluują same przedsiębiorstwa. Innymi słowy, technologia służąca do rejestrowania obrotu powinna nadążać za potrzebami rozwijających się działalności gospodarczych. Dlatego nadszedł czas na K10 w nowej odsłonie – z dodatkowymi funkcjami i parametrami.

Co się zmieniło wewnątrz K10?

Nie od dziś wiadomo, że Elzab K10 jest jedną z najbardziej innowacyjnych kas fiskalnych, które kiedykolwiek trafiły do rąk polskich przedsiębiorców. Nowa homologacja urządzenia w jeszcze większym stopniu to potwierdza. Model marki Elzab pozwoli teraz na pracę w trybie sprzedaży usług czasowych (np. w kręgielni, parku rozrywki albo na parkingu), wydruk paragonu fiskalnego z NIP-em nabywcy czy też zdefiniowanie nagłówka graficznego o rozdzielczości 384 x 128 pikseli. Ponadto, K10 będzie przypominała o konieczności wykonania raportu dobowego i miesięcznego, jak również zaoferuje łatwy dostęp do podglądu tych dokumentów.

Osobną kwestią jest to, że w kasie fiskalnej od Elzab zdecydowanie rozwinięto możliwości współpracy z innymi elementami systemu sprzedaży. Aktualnie urządzenie wyróżnia się wieloma sposobami połączenia z komputerem lub terminalem komputerowym (USB, Bluetooth, Wi-Fi, GPRS) oraz komunikacją z czytnikiem kodów (USB, Bluetooth) i szufladą na pieniądze.

Co się zmieniło na zewnątrz K10?

Warto przypomnieć, że Elzab K10 to kasa fiskalna doceniana nie tylko za swoją funkcjonalność, ale także za nowoczesne wzornictwo. Urządzenie otrzymało m.in. Red Dot Design Award 2014 oraz Dobry Wzór 2013. Wspomniane nagrody jedynie potwierdziły to, o czym w branży technologii sprzedaży mówiło się już od pierwszych dni obecności K10 na rynku – że to model wyjątkowy. Dlatego nie należy się dziwić, że wraz z nową homologacją w wyglądzie kasy fiskalnej marki Elzab zmieniło się tak naprawdę niewiele. Niemniej, rzetelność wymaga od nas opisania nawet najdrobniejszej kosmetyki.

Po pierwsze, model K10 jest teraz dostępny w 6 wariantach kolorystycznych (dotychczas były to 3 wersje). Pozwala to na jeszcze łatwiejsze dostosowanie urządzenia do wystroju wnętrza w firmie lub osobistych preferencji użytkownika. Po drugie, w ofercie pojawił się wariant kasy przystosowany do pracy w wyjątkowo trudnych warunkach: czarno-czerwony, wyposażony w szybkę zabezpieczającą ekran dotykowy.

Ważne funkcje, które zostały zachowane

Poza udoskonaleniem niektórych funkcji i dodaniem nowych parametrów, Elzab K10 zachowała wiele dotychczasowych cech użytkowych. Urządzenie nadal zapewnia przechowywanie kopii paragonów fiskalnych w formie elektronicznej oraz posiada wydajny akumulator, dzięki któremu praca w terenie nie stanowi żadnego problemu. Dodatkowo, przy użyciu kasy można prowadzić sprzedaż w trybie szybkim, wykorzystując do tego programowalne klawisze (na ekranie wyświetla się do 5 zdefiniowanych przycisków). I wreszcie – nie zapominajmy o tym, jak intuicyjnym rozwiązaniem jest panel dotykowy obecny w tym modelu. Jego obsługa w niczym nie odbiega od używania smartfona z podobną technologią, więc i rejestrowanie obrotu jest dziecinnie proste.

Aktualną specyfikację techniczną Elzab K10, jak również opis poszczególnych funkcji tego urządzenia fiskalnego, można znaleźć tutaj.

2 thoughts on “Elzab K10 – kultowa kasa fiskalna w nowej odsłonie

  1. funkcja czasowa jest dość ciekawa, przyznam…a i tak zastanawiałem się już nad tym modelem 🙂 ale jednak rozważam jeszcze kilka innych opcji, no nic, zobaczymy, na jakiej kasie fiskalnej się skończy 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Udowodnij, że jesteś człowiekiem: *