Kasa fiskalna i tablet w jednym – Novitus next wkracza na rynek!

Wydaje się, że powoli wkraczamy w czasy, w których większość urządzeń fiskalnych nie będzie już tylko kasą lub drukarką rejestrującą. Łączenie różnych rozwiązań systemowych ewidentnie zyskuje na popularności. Najlepszym tego przykładem Novitus next, czyli nowe urządzenie krajowego producenta technologii sprzedaży. W największym skrócie, mamy tutaj do czynienia z kompleksową integracją kasy rejestrującej, tabletu oraz oprogramowania sprzedażowego. A wszystko zostało zamknięte w kompaktowej i eleganckiej obudowie.

Nowatorskie połączenie różnych technologii

Novitus next niewątpliwie przejdzie do historii jako pierwsze urządzenie na polskim rynku, w którym zintegrowano kasę fiskalną oraz tablet. Kluczowe w tym wypadku jest jednak to, iż do 2 wspomnianych elementów dołączono wszechstronne oprogramowanie sprzedażowe, oparte na dobrze znanym systemie operacyjnym Android. Jednakże, żeby ustalić, co tak naprawdę potrafi Novitus next, trzeba omówić każde z zastosowanych w tym urządzeniu rozwiązań osobno. Tym bardziej, iż nie są to przypadkowe technologie, lecz ogniwa o wysokiej wydajności oraz rozbudowanej funkcjonalności.

Najwyższej klasy kasa fiskalna

Nie zapominajmy o tym, że Novitus next to przede wszystkim urządzenie, które będzie wykorzystywane do rejestrowania obrotu oraz wystawiania paragonów. Co za tym idzie, na początku warto przeanalizować funkcjonalność we wspomnianym zakresie. A model next ma tutaj do zaoferowania naprawdę dużo.

Po pierwsze, urządzenie zostało wyposażone w moduł elektronicznej kopii paragonów. Rozwiązanie to staje się już powoli standardem, ale i tak warto podkreślić jego obecność. Zapis danych w formie cyfrowej zapewnia bowiem przedsiębiorcy same korzyści – wygodę pracy, mniejsze wydatki na materiały eksploatacyjne oraz skuteczniejsze zabezpieczenie istotnej dokumentacji firmowej.

Po drugie, w Novitus next zastosowano różnorodne interfejsy komunikacyjne. Standardowo urządzenie posiada 3 porty RS-232, 1 złącze USB oraz wejście sieciowe Ethernet. Ponadto, do tego modelu można podłączyć zewnętrzny moduł Wi-Fi albo modem GSM – do bezprzewodowej wymiany danych z innymi elementami systemu. W rezultacie, Novitus next współpracuje z komputerem, skanerem kodów kreskowych, terminalem płatniczym, wagą elektroniczną czy też szufladą kasową. Kasa pozwala więc na stworzenie kompleksowego systemu sprzedaży, przystosowanego do pracy w odmiennych branżach oraz firmach o różnej wielkości.

Po trzecie, nowe urządzenie marki Novitus doskonale sprawdza się przy wydruku paragonów oraz innych dokumentów, np. faktur VAT oraz raportów fiskalnych. Obecny w modelu next mechanizm termiczny zapewnia pracę z szybkością 16 linii tekstu na sekundę oraz obsługę rolek papieru o maksymalnej długości 60 metrów. Dodatkową korzyścią jest dziecinnie prosta wymiana materiału eksploatacyjnego, która nie sprawi problemów nawet początkującym użytkownikom.

Ekran dotykowy o przekątnej 7”

Novitus next nie jest pierwszym urządzeniem, w którym pojawił się ekran dotykowy. Kasy oraz drukarki z podobnym rozwiązaniem od pewnego czasu są już dostępne na polskim rynku. Niemniej, panel zastosowany w tym modelu jest zdecydowanie największy – ma przekątną 7”. Na tym zalety ekranu dotykowego się nie kończą. Urządzenie marki Novitus umożliwia również wybór funkcji, które będą wyświetlane, wraz z kolorami poszczególnych klawiszy. Co więcej, pełna klawiatura ekranowa, zaczerpnięta wprost z tabletów, pozwala na prostą i elastyczną konfigurację parametrów kasy rejestrującej. I na koniec kwestia nader istotna – panel Novitus next wyróżnia się naprawdę dobrą reakcją na dotyk, dzięki czemu obsługiwanie klientów przy użyciu tego urządzenia to czysta przyjemność.

System Android i aplikacja chmurowa

Oprogramowanie dostępne wraz z Novitus next zapewnia zarówno standardowe wykonywanie obowiązków, które są związane z prowadzeniem sprzedaży, jak i wiele opcji dodatkowych. Przykładowo: urządzenie oferuje skonfigurowanie dowolnej skrzynki mailowej, wysyłanie faktur, zbudowanie pozytywnych relacji z kontrahentami i nabywcami (programy lojalnościowej) oraz korzystanie z internetu. Wśród aplikacji systemu operacyjnego Android znalazły się także: zegar, kalkulator, kontakty, galeria i kalendarz. Wszystkie wspomniane narzędzia biznesowe decydują o bardzo dużej funkcjonalności modelu next.

Wraz z wprowadzeniem na rynek nowego urządzenia, marka Novitus postanowiła uruchomić aplikację działającą w przeglądarce internetowej – NoviCloud. Czym charakteryzuje się to rozwiązanie? Przede wszystkim pozwala ono na komfortowe przechowywanie bazy danych kasy oraz zarządzanie działalnością gospodarczą praktycznie z dowolnego miejsca, w trybie online. Zależy nam na zdalnym programowaniu pozycji towarowych? Nasz biznes wymaga stałego monitorowania podejmowanych decyzji? Nie możemy się obejść bez systematycznej kontroli stanów magazynowych? Novitus next sprosta tym wyzwaniom!

 

Urządzenie o tak szerokiej funkcjonalności trudno omówić w jednym wpisie na blogu. Osoby zainteresowany Novitus next zachęcamy do zapoznania się z pełnym opisem tego kaso-tabletu (ciekawe czy taka nazwa się przyjmie?). Szczegółowe informacje, m.in. specyfikację techniczną, można sprawdzić pod tym adresem.

1 thought on “Kasa fiskalna i tablet w jednym – Novitus next wkracza na rynek!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Udowodnij, że jesteś człowiekiem: *