Kolektory danych – który sprawdzi się w firmie?

Kolektory danych nie bez powodu są czasami nazywane przenośnymi terminalami. Urządzenia tego typu oferują bowiem nie tylko precyzyjne odczytywanie danych z kodów kreskowych, ale także wiele innych funkcji, m.in. korzystanie z aplikacji biznesowych bądź magazynowych. Warto jednak pamiętać o tym, że na rynku dostępne są różne kolektory. My dziś zajmiemy się tymi bardziej zaawansowanymi technologicznie.

Systemy operacyjne i wydajne podzespoły

Współczesne kolektory danych coraz częściej przypominają nowoczesne smartfony. W terminalach mobilnych stosuje się bowiem systemy operacyjne dla urządzeń przenośnych, m.in. Android lub Windows, a także wydajne podzespoły. Moc obliczeniowa procesora, pamięć RAM czy Flash jest oczywiście uzależniona od możliwości konkretnego modelu. Jednakże, przedsiębiorca ma szansę na zamówienie kolektora danych, który będzie się charakteryzował naprawdę imponującą specyfikacją techniczną. A to z kolei przełoży się na szybkość wykonywania obowiązków w firmie oraz ogólny komfort pracy.

Z klawiaturą i ekranem (także dotykowym)

Obsługa kolektora danych jest trudna i niewygodna? Nic bardziej mylnego! Urządzenia tego typu posiadają zarówno czytelne wyświetlacze LCD, jak i praktyczne w użytkowaniu klawiatury. Dodatkowo, w przypadku wielu modeli stosuje się dziś obszerne ekrany z funkcją dotykową, co jeszcze bardziej wpływa na komfort pracy. I stanowi również kolejny przykład na to, że kolektory danych w wielu kwestiach przypominają zaawansowane technologicznie telefony komórkowe.

Wytrzymała i szczelna konstrukcja

Terminale mobilne mogą być wykorzystywane zarówno w punktach handlowych, jak i magazynach, hurtowniach bądź logistyce. Szczególnie w trzech ostatnich typach działalności, istotna okazuje się jakość wykonania tych urządzeń. O wytrzymałości konkretnego kolektora świadczyć będzie kilka kwestii, m.in. norma szczelności określana jako IP oraz odporność na upadki z wysokości. Dodatkowo, niektóre modele wyróżniają się możliwością działania w niskich temperaturach.

Różne standardy komunikacji

Wybierając kolektor dla firmy z pewnością warto zwrócić uwagę na obsługiwane przez dany model standardy wymiany danych. To właśnie one będą decydowały o tym, w jaki sposób terminal przenośny zintegruje się z resztą rozwiązania systemowego. I ponownie wszystko jest uzależnione od parametrów technicznych konkretnego urządzenia. W jednym przypadku kolektor będzie posiadał nie tylko porty przewodowe, ale także moduły do komunikacji bez użycia kabli. Natomiast w drugim, jedynie złącza lub interfejsy bezprzewodowe.

1 thought on “Kolektory danych – który sprawdzi się w firmie?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Udowodnij, że jesteś człowiekiem: *