Mobilne kasy fiskalne online – sprawdźcie popularne modele

Kasy fiskalne online - urządzenia mobilne

Mobilne kasy fiskalne nie wychodzą z mody i nic nie wskazuje na to, że w przyszłości miałoby się to zmienić. Wielu przedsiębiorców woli korzystać z kompaktowych technologii sprzedaży, które są łatwe w przenoszeniu i dodatkowo wytrzymałe na uszkodzenia. Co więcej, współcześnie urządzenia mobilne mogą już zaoferować rozbudowaną funkcjonalność oraz naprawdę zadowalające parametry techniczne. W szczególności małe kasy fiskalne online, które trafiły na polski rynek po 1 maja 2019 roku.

3 topowych producentów technologii sprzedaży

Na polskim rynku technologii sprzedaży znajdziemy urządzenia dostarczane przez różnych producentów. Nie ma jednak co ukrywać, że do tych największych i najbardziej wpływowych zaliczamy obecnie 3 rodzime marki: Posnet, Elzab oraz Novitus. Dlatego też w naszym zestawieniu pojawią się mobilne kasy fiskalne wspomnianych producentów. Prezentowane modele, naszym zdaniem, pokazują najlepiej trendy w całej branży oraz zwiększające się z roku na rok możliwości przenośnych urządzeń rejestrujących. A będą to konkretnie 3 kasy fiskalne: Ergo Online, K10 Online i Nano Online.

Ergo Online – kasa fiskalna Posnet

Kasa fiskalna Posnet Ergo Online ma kilka cech charakterystycznych. Kompaktowe gabaryty nie są więc jedyną rzeczą, którą wyróżnia się ten model na tle konkurencji. Po pierwsze, urządzenie marki Posnet oferuje integrację z szalką ważącą Fawag DS-1. W ten sposób możemy uzyskać technologię sprzedaży z funkcjami kaso-wagi. Po drugie, Ergo Online umożliwia nie tylko wybór wielkości bazy towarowej (4 000, 6 000 lub 8 000 PLU), ale także zmianę wspomnianego parametru już po zakupie (liczbę PLU można zwiększyć z 4 000 do 8 000). Po trzecie, mobilna kasa fiskalna od Posnet zapewnia dostęp do rozszerzeń standardowych interfejsów komunikacyjnych. W modelu Ergo Online można dodatkowo zastosować złącza RS-232, modem GSM lub moduł Wi-Fi/Bluetooth.

K10 Online – kasa fiskalna Elzab

Podobnie jak w powyżej opisanej kasie fiskalnej, również w Elzab K10 Online znajdziemy kilka ciekawych wyróżników. Do dyspozycji użytkownika jest tu np. kolorowy panel dotykowy, który zapewnia intuicyjną obsługę oraz zwiększoną odporność na zarysowania lub innego typu uszkodzenia. Warte podkreślenia są też różnorodne wersje kolorystyczne mobilnej kasy fiskalnej od Elzab. Takich konfiguracji jest łącznie 6, a wśród dostępnych wariantów znajdziemy nawet różowy (i to chyba jedyny taki model na polskim rynku…). Ponadto, K10 Online posiada w standardzie moduł Bluetooth, czyli obsługuje łączność bezprzewodową z innymi technologiami sprzedaży, np. ze skanerem kodów kreskowych lub terminalem płatniczym. A przy zamawianiu urządzenia decydujemy także, czy będzie ono obsługiwało komunikację Wi-Fi, czy GPRS. Jest to istotne zwłaszcza w kontekście późniejszego transmitowania danych do Centralnego Repozytorium Kas.

Nano Online – kasa fiskalna Novitus

Novitus Nano Online to chyba najbardziej „standardowa” pozycja w naszym zestawieniu. Jednakże, wśród prezentowanych kas fiskalnych wyróżnia się z pewnością liczbą dostępnych pozycji towarowych. W przypadku tego modelu można bowiem zaprogramować nawet 20 000 PLU, co tak naprawdę zbliża Nano Online do urządzeń średniego segmentu czy wręcz systemowych. Oprócz tego, kasa fiskalna Novitus została wyposażona w złącze komunikacyjne Ethernet. Da się ją więc podłączyć do firmowej sieci LAN. Ma to znaczenie zarówno w kontekście przekazywania danych do CRK, jak i przy współpracy z pozostałymi urządzeniami, które są wykorzystywane w rozwiązaniu systemowym dla firmy. Warto również podkreślić, że Novitus Nano Online posiada wymienny akumulator litowo-jonowy (podobne rozwiązanie znajdziemy też w Elzab K10 Online). Jest to ważne udogodnienie dla przedsiębiorcy, który na co dzień pracuje w trybie mobilnym, np. prowadzi sprzedaż obwoźną lub świadczy usługi z dojazdem do klienta.

 

Ergo Online, K10 Online i Nano Online to oczywiście wyłącznie przykładowe mobilne kasy fiskalne online. Na polskim rynku technologii sprzedaży znajdziemy więcej urządzeń rejestrujących tego typu (w większości przypadków również będą to model produkowane w Posnet, Elzab i Novitus). Trudno o lepszy dowód na potwierdzenie tezy, że mobilne kasy fiskalne – także te w wersjach online – cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem przedsiębiorców.

1 thought on “Mobilne kasy fiskalne online – sprawdźcie popularne modele

  1. Moja opinia jest zdecydowana – Posnet Ergo Online. Do tego stopnia, że właśnie niedawno postanowiłem zakupić tę kasę fiskalną 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Udowodnij, że jesteś człowiekiem: *