W dzisiejszym wpisie chcielibyśmy zaprezentować Wam poradnik, który dotyczy wdrożenia kasy fiskalnej w konkretnej działalności gospodarczej – komisie samochodowym. W związku z tym, na co powinni zwrócić uwagę przedsiębiorcy zajmujący się autohandlem? Oprócz wyboru odpowiedniego urządzenia rejestrującego, na pewno warto znaleźć rzetelnego i doświadczonego dostawcę technologii sprzedaży.
Kasy do obsługi klientów indywidualnych
Współcześnie już kasa fiskalna i autohandel nie są pojęciami, które by się wykluczały. Coraz szersze grono przedsiębiorców, zarządzających właśnie komisami samochodowymi, posiada urządzenia rejestrujące. Kasy te są przez nich wykorzystywane do ewidencjonowania sprzedaży prowadzonej na rzecz klientów indywidualnych. I warto podkreślić, że omawiane tu technologie zdecydowanie ułatwiają wykonywanie obowiązków. Niezbędne jest jednak wdrożenie kasy rejestrującej, która spełni oczekiwania firmy reprezentującej tę branżę.
Wybór dostawcy technologii sprzedaży
Co powinien zaoferować nam dystrybutor kas fiskalnych? W największym uproszczeniu można napisać, że atrakcyjne warunki współpracy. A składa się na to kilka czynników. Oprócz korzystnej ceny, która oczywiście zawsze ma znaczenie, rzetelny dealer powinien zapewnić podatnikowi kompleksowe wdrożenie technologii sprzedaży oraz wsparcie przy dopełnieniu najważniejszych formalności. Co więcej, istotny jest na pewno szeroki wybór kas rejestrujących. Dzięki temu dystrybutor będzie mógł zaproponować rozwiązania, które spełnią oczekiwania konkretnego komisu samochodowego. Warto też sprawdzić lokalizację dealera urządzeń fiskalnych, bo im bliżej od siedziby firmy znajduje się placówka dostawcy, tym lepiej. Zdecydowanie ułatwia to zlecanie i późniejsze wykonywanie usług serwisowych, np. obowiązkowych przeglądów technicznych.
Parametry urządzenia fiskalnego do autohandlu
Na jakie cechy kas rejestrujących powinien zwrócić uwagę przedsiębiorca, który prowadzi komis samochodowy? W tym przypadku wiele zależy od tego, jakiej technologii potrzebuje konkretna działalność związana z autohandlem. Jeżeli firma zajmuje się wyłącznie sprzedażą samochodów, zazwyczaj jej asortyment nie będzie zbyt rozbudowany. Dlatego też baza PLU nie okaże się aż tak ważnym parametrem kasy fiskalnej. Jeśli jednak komis oferuje również klientom części samochodowe lub inne towary czy usługi, sytuacja ta może się zmienić.
Wspomniane zagadnienie na pewno warto uwzględnić przy wyborze urządzenia rejestrującego. Ale nie tylko… Przy użyciu kasy trzeba zarówno wystawiać paragony fiskalne dla klientów, jak i przechowywać kopie tych dokumentów. W związku z tym, istotny jest sposób archiwizowania danych. A obecnie urządzenia fiskalne pozwalają na przechowywanie kopii paragonów w formie papierowej (na zadrukowanych rolkach) lub elektronicznej (na karcie pamięci). Ponadto, jeżeli kasa zainstalowana w siedzibie komisu samochodowego będzie współpracowała z innymi rozwiązaniami technologicznymi, np. firmowym komputerem, warto sprawdzić obsługiwane interfejsy komunikacyjne.
Funkcjonalności występujących w dzisiejszych urządzeniach fiskalnych jest znacznie więcej. Prosta wymiana papieru, szybki wydruk paragonów, definiowanie skrótów klawiszowych – to tylko przykładowe rozwiązania. Najlepiej więc wypytać przedstawiciela dostawcy technologii sprzedaży o wszystkie funkcje, które mogą ułatwić codzienną pracę.
Dzieki za garść cennych wskazowek !!