Od rewolucji do ewolucji – nowa kasa od firmy Posnet

Kasa fiskalna Posnet Ergo

Innowacje technologiczne mogą przybrać różną postać. Czasem są to śmiałe połączenia kilku urządzeń w jedną całość, innym razem przychodzi pora na rozwiązania przełamujące schematy, których – teoretycznie – nie da się już przekroczyć. Firma Posnet zdaje się sprawdzać, jak daleko sięgają poszczególne ścieżki rozwoju branży fiskalnej. Ale czy rzeczywiście kasa fiskalna Ergo to nowa wizja zarządzania działalnością handlową?

Urządzenie na miarę dzisiejszych czasów

Kasa Ergo posiada cechy, które obecnie stanowią o zaawansowaniu technologicznym urządzenia fiskalnego. A zatem oferuje zapis kopii paragonów w formie elektronicznej, opcję, która ze względu na liczne korzyści szybko zyskała sympatię wielu przedsiębiorców. I trudno się dziwić, skoro inwestując w to rozwiązanie, możemy jednocześnie zadbać o zmniejszenie kosztów eksploatacji kasy, łatwe spełnienie obowiązków, określonych w przepisach fiskalnych i szybkie przenoszenie archiwizowanych informacji na komputer, nie mówiąc już o dodatkowym zabezpieczeniu ich przy użyciu różnych nośników danych.

Ergo dysponuje też rozwiązaniami znanymi z wcześniejszego modelu Revo. Tak więc umożliwia kompleksową integrację kasy z wagą elektroniczną, a co za tym idzie – prostą obsługę obu urządzeń przy użyciu jednej klawiatury i tych samych wyświetlaczy. To znacznie usprawnia przebieg transakcji, zapewniając komfort zarówno sprzedawcy, jak i jego klientom.

Warto również wspomnieć o 27 przyciskach funkcyjnych, pozwalających ustalić własne skróty klawiszowe dla często wybieranych towarów i usług bądź istotnych dla nas funkcji kasy. Kasy, którą możemy zastosować zarówno w sprzedaży stacjonarnej, jak i mobilnej. W drugim przypadku atrakcyjny okaże się wydajny akumulator, zapewniający wydruk nawet 80 000 linii paragonu bez potrzeby podłączania Ergo do prądu. A to wszystko zawiera się w stylowej i jednocześnie bardzo wytrzymałej obudowie o wymiarach zaledwie 230 x 94 x 62 mm.

Rewolucja przez ewolucję, czyli co nowego

Okazuje się, że nowatorskim zabiegiem może stać się idea oparta na rozwoju. Co to konkretnie oznacza?

Ergo wyjściowo występuje w 3 wariantach, różniących się pod względem pojemności bazy towarowej (4000, 6000 i 8000 PLU). Przedsiębiorca już na wstępie ma szansę dostosowania wybranego urządzenia fiskalnego do potrzeb swojego biznesu. Ale na tej decyzji możliwości się nie kończą. Nowy mode firmy Posnet oferuje coś, czego nie stosowano dotąd w technologiach sprzedaży, a mianowicie rozbudowę opcji i parametrów kasy w trakcie jej użytkowania. Jeśli więc sprzedawca na pewnym etapie działalności uzna, że chce poszerzyć swoją ofertę, a dotychczasowa liczba pozycji towarowych jest niewystarczająca, może po prostu doposażyć swój egzemplarz, zwiększając pojemność bazy.

Podobnie jest z portami komunikacyjnymi. Standardowo, Ergo posiada wbudowany popularny interfejs typu USB oraz złącze, pozwalające podłączyć szufladę kasową. Niemniej, przedsiębiorca może wybrać jeden z 3 wariantów, zawierających dodatkowe rozwiązania komunikacyjne: „moduł rozszerzony I” (port USB i 2 interfejsy RS-232), „moduł rozszerzony II” (port USB, 2 interfejsy RS-232, opcje Wi-Fi i Bluetooth) lub „moduł rozszerzony III” (port USB, 1 interfejsy RS-232 oraz modem 3G). Jednym słowem – Ergo to nie tylko zdolność kasy do „ewoluowania”, ale również możliwość nadania kierunku rozbudowy naszego wielozadaniowego stanowiska pracy.

Być może dopiero przyjdzie czas na precyzyjną ocenę skuteczności wdrożonych rozwiązań. Pewne jest jednak to, że modułowa natura kasy Ergo, pozwalająca rozbudowywać ją w trakcie użytkowania, stwarza jeszcze większy komfort. Dotąd podatnicy mogli podjąć decyzję, które rozwiązania są w ich przypadku najlepsze. Są albo powinny być, gdyż nierzadko rzecz polega na przewidzeniu pewnych okoliczności. Zaś to urządzenie zapewnia, że raz podjęte decyzje nie muszą być ostateczne, zaś dróg rozwoju jest przynajmniej kilka. A to już z pewnością coś nowego.

Dodatkowe informacje

Więcej informacji o kasie fiskalnej Posnet Ergo przeczytasz na stronie produktu.

3 thoughts on “Od rewolucji do ewolucji – nowa kasa od firmy Posnet

  1. „Innowacje technologiczne mogą przybrać różną postać. Czasem są to śmiałe połączenia kilku urządzeń w jedną całość”

    Jakie urządzenia fiskalne są przykładem takiego rozwiązania rzeczy?

    Pozdrawiam

  2. np terminal fiskalny posnet thermal, tam masz jedna obudowe ktora zawiera drukarke fiskalna i komputer intela

  3. Witam, ciekawy tekst i ciekawy pomysł na urządzenie fisalne, właśnie zastanawiałem się, na jaki model kasy postawić a ta kasa umożliwia dokonanie wyboru w późniejszym czasie. Według mnie to rozwiązanie idealne.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Udowodnij, że jesteś człowiekiem: *