Czym zaskoczyły nas urządzenia fiskalne w 2015?

drukarka fiskalna Elzab D10 i kasa fiskalna Posnet Revo

Za nami zdecydowanie interesujący rok dla branży fiskalnej. I nie mam tu na myśli jedynie kolejnych urządzeń, wzbogacających szeroki wybór technologii sprzedaży. To przede wszystkim szczególne innowacje, które wpłynęły na zwiększenie efektywności pracy, atrakcyjność świadczonych usług, a nawet określenie nowych standardów prowadzenia działalności handlowej. Oto kilka wybranych przeze mnie modeli, które podbiły rok 2015.

Złota 5 w technologiach sprzedaży 2015

Poniższy przegląd nowoczesnych rozwiązań nie pokazuje, które z nich są lepsze, bardziej przydatne czy godne polecenia – wychodzę z założenia, że wszystkie odznaczają się skutecznością i atrakcyjnością dla współczesnego przedsiębiorcy. Natomiast zostały wzięte pod uwagę zarówno kasy, jak i drukarki fiskalne. Ponadto, część z wymienionych cech charakteryzuje różne urządzenia, a część odnosi się do jednego konkretnego modelu. Zatem zestawienie to nie posiada ściśle określonych ram, gdyż nie mają one w tym wypadku większego znaczenia – każde z rozwiązań zasługuje na osobne, krótkie omówienie.

Dwa w jednym – drukarka fiskalna z panelem dotykowym

To z pewnością jedna z innowacji, która nie mogła umknąć podatnikom oraz pozostałym producentom. Firma Elzab zaproponowała drukarkę D10 z panelem dotykowym, łączącym w sobie przyjazną w obsłudze klawiaturę z obszernym, podświetlanym ekranem operatora. Jakie korzyści idą za tym rozwiązaniem? Przede wszystkim duża oszczędność przestrzeni, co skutkuje mniejszymi gabarytami konstrukcji – drukarka świetnie nadaje się do zastosowania zarówno w sprzedaży stacjonarnej, jak i mobilnej.

 

Drukarka fiskalna Elzab D10

Klawiatura zapewnia maksimum komfortu. Liczba oraz wielkość przycisków zmieniają się kontekstowo, dopasowując się intuicyjnie do potrzeb przedsiębiorcy. Oczywiście, nie mogło zabraknąć klawiszy funkcyjnych, umożliwiających własnoręczne zaprogramowanie skrótów dla najczęściej wybieranych towarów lub usług bądź istotnych opcji urządzenia.

Solidny, odporny na zalania i zarysowania wyświetlacz zapewnia dobrą widoczność nawet w trudniejszych warunkach oświetleniowych. Oprócz stałego dostępu do wszystkich niezbędnych informacji, ekran oferuje także emitowanie kodów QR. Warto dodać, że technologia wyświetlacza pozwala na obsługę urządzenia również w grubych rękawicach, co rewelacyjnie sprawdza się przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych lub w trudnych warunkach pracy.

Model D10 nazywany jest „smartfonem wśród drukarek” i nie bez powodu – korzystanie z niego jest ułatwione, gdyż sposobem funkcjonowania upodabnia się do dzisiejszych, mobilnych technologii użytkowych.

Terminal fiskalny jako połączone siły

Drukarki fiskalne tym różnią się od kas, że do prawidłowego funkcjonowania wymagają współpracy z komputerem. I choć może to niekiedy stanowić ograniczenie, bardziej rozbudowane przedsiębiorstwa z szerokim asortymentem często wsparte są przez ten rodzaj technologii. Dlaczego? Wszystko za sprawą parametrów dotyczących pojemności bazy towarowej, prędkości wydruku czy mnogości obsługiwanych rodzajów dokumentów, w których drukarki przodują.

Ale czy tego typu ograniczenie jest nie do ominięcia? Takie pytanie zadali sobie producenci z firmy Posnet. Odpowiedzią stało się urządzenie zupełnie nowego typu – terminal fiskalny Thermal HD, będący konstrukcyjnym scaleniem drukarki rejestrującej sprzedaż i komputera.

To połączenie wydaje się idealne. Po pierwsze, pozwala oszczędzić dużo miejsca. Po drugie, potrzebuje tylko jednego zasilacza, co zapewnia większy porządek w kablach. To wszystko razem wpływa korzystnie na bezpieczeństwo i estetykę stanowiska pracy. Warto dodać, że podatnik sam określi, czy chce, aby jego terminal posiadał wyświetlacz klienta wbudowany w urządzenie fiskalne, wolnostojący lub np. zamontowany na tylnej ścianie obudowy monitora dotykowego.

terminal fiskalny Posnet Thermal HD

Thermal HD został wyposażony w wysokiej klasy komputer marki Intel, oferujący 3 warianty mocy zastosowanych podzespołów. Dzięki temu przedsiębiorca może sam zdecydować, który z nich okaże się najlepszy dla jego działalności. Ponadto, wybierze, czy zamówiony przez niego egzemplarz będzie miał zainstalowane oprogramowanie z serii Windows firmy Microsoft. Oczywiście, terminal fiskalny posiada również interfejsy umożliwiające znakomitą współpracę z innymi urządzeniami (Ethernet, USB, RS232, HDMI), szybki i wydajny mechanizm drukujący oraz opcję zapisu elektronicznej kopii paragonów.

Zrób to sam, czyli oryginalny mechanizm drukujący

Kolejna innowacja dotyczy technologii wydruku w kasie fiskalnej Revo marki Posnet. Na początek warto nadmienić, że urządzenie wystawia paragony z zawrotną prędkością, bo aż 47 linii na sekundę. Co więcej, posiada niezwykle prosty w obsłudze mechanizm drukujący typu „drop-in”, umożliwiający szybką instalację rolki papieru o długości 60 m.

Ale mimo, że już same te parametry są atrakcyjne, nie stanowią jeszcze o wyjątkowości Revo. Co zatem sprawa, że kasa ta jest inna niż pozostałe? Urządzenie drukuje i precyzyjnie odcina paragon po stronie klienta, a nie jak zazwyczaj, czyli po stronie sprzedawcy.kasa fiskalna Posnet RevoRozwiązanie to zapewnia przynajmniej 3 korzyści. Pierwszą z nich jest komfort obsługiwanego klienta, który niejako sam decyduje o zakończeniu transakcji poprzez samodzielne odebranie dokumentu. Druga, wynikająca z pierwszej, to jeszcze sprawniejszy przebieg sprzedaży, co daje się zauważyć zwłaszcza przy dużym natężeniu ruchu. Trzecia z nich to komfort, ale tym razem podatnika. Zgodnie z przepisami fiskalnymi, każdy zakup towarów bądź usług musi zakończyć się otrzymaniem paragonu od sprzedawcy. Klient, który sam odbiera dokument, staje się gwarantem prawidłowo zakończonej transakcji.

Estetyczno-marketingowa siła kolorowego wyświetlacza

O drukarce fiskalnej Novitus HD E można pisać naprawdę długo. Często przywołuje się ten model jako zbiór wyjątkowych rozwiązań, które usatysfakcjonują nawet bardzo wymagających przedsiębiorców. I trudno się dziwić – obsługa bazy towarowej o pojemności 1 000 000 PLU, elektroniczna kopia paragonów, nieduża konstrukcja, wydruk z prędkością 47 linii na sekundę, szerokie możliwości w zakresie komunikacji z urządzeniami peryferyjnymi, wszystko to przemawia samo za siebie.

drukarka fiskalna Novitus HD E

Jednak moją uwagę przykuł inny atut modelu HD E, a mianowicie wyświetlacz. Urządzenie posiada obszerny, kolorowy ekran TFT 4,3”, pracujący w rozdzielczości 480 x 272 piksele. Technologia ta gwarantuje znakomitą widoczność wszelkich komunikatów, nawet w gorszych warunkach oświetleniowych. Oprócz dokładnych informacji o przebiegu transakcji, wyświetlacz emituje filmy reklamowe, a także pozwala na zmianę „skórki” menu drukarki. Możliwości te sprawiają, że świadczone usługi zyskują na atrakcyjności, a HD E dodaje prestiżu firmie. Ponadto, pojawiające się na ekranie treści marketingowe stają się doskonałym narzędziem promocji dla zarządzanej działalności.

Wyświetlacz znajduje się na wysokim wysięgniku i jest obrotowy, co pozwala uzyskać najwyższy komfort obsługi klienta. W dodatku, przedsiębiorca, który wybierze model HD E, zdecyduje, czy ma on być wolnostojący, czy zintegrowany z obudową urządzenia, umożliwiając pełne dostosowanie drukarki do stanowiska pracy.

Jak w kalejdoskopie – niebanalny wygląd technologii sprzedaży

Nadal nowocześnie, ale nieco od innej strony. Wśród wielu przedsiębiorców utrwala się przekonanie, że wygląd urządzenia fiskalnego to kolejny, istotny aspekt, zaraz za funkcjonalnością, wydajnością, wielkością czy ceną. Co prawda, dzisiejsze kasy lub drukarki niewiele już mają wspólnego z dawnymi, wielkimi i – co tu dużo mówić – ohydnymi maszynami, używanymi w sklepach. Strona estetyczna, także w przypadku urządzenia rejestrującego sprzedaż, może wpłynąć na prestiż firmy i wysokość jej dochodów.kasa fiskalna Posnet RevoRozumieją to producenci technologii sprzedaży, dlatego dokładają coraz więcej starań do wzornictwa urządzeń fiskalnych – jego elegancji, stylowości, nowoczesności i oryginalności. Przy tej okazji warto powrócić do modelu Revo, który wyróżnia się na tle innych również pod tym względem. Kasa posiada nietuzinkowy kształt i design, 2 estetyczne, podświetlane wyświetlacze, a w dodatku – występuje aż w 6 wersjach kolorystycznych: śnieżna biel, limonkowa zieleń, błękit oceanu, ognista czerwień, słoneczny żółty i elegancki fiolet. Oczywiście, podatnik sam wybierze wariant, który najlepiej odpowiada jego upodobaniom lub wystrojowi wnętrza punktu handlowego. To z całą pewnością powiew świeżości w patrzeniu na budowanie swojej handlowej marki.

2 thoughts on “Czym zaskoczyły nas urządzenia fiskalne w 2015?

  1. no fakt, w Revo było chyba tego najwięcej, ale terminal fiskalny Posneta to zdecydowanie konkretna machina 😀

  2. Było wiele rozwiązań nowoczesnych, ważnych, skutecznych…ale chyba jednak najbardziej oryginalne to wg mnie mechanizm drukujący, wystawiający paragon po stronie klienta. Odbieranie rachunku przez nabywcę przy normalnym stanowisku kasowym to dość istotna zmiana, chyba ledwo mieszcząca się w przepisach 😛

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Udowodnij, że jesteś człowiekiem: *